تبلیغات
زیبا ترین ها

زیبا ترین ها
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

هر ارتباطی می تواند اوقاتی پر استرس به همراه داشته باشد. ولی هیچ چیز سخت تر از جدایی نیست. برای عده ای فراموش کردن یک فرد آسان است، در حالی که برخی قادر نیستند فردی را فراموش کنند و بعد از قطع رابطه با او دچار مشکلاتی می شوند. عوامل متعددی وجود دارند که می توانند بر روی توانایی کنار آمدن با جدایی از یک فرد اثر بگذارند. ممکن است هفته ها، ماه ها و حتی سالها به طول بیانجامد تا بتوان فردی را فراموش کرد و زندگی جدیدی را از سر گرفت.برای به سلامت گذر کردن از این بخش دشوار و در عین حال اجتناب نا پذیر زندگی به نکات ذیل توجه کنید:

1.تمام راههای ارتباطی را مسدود کنید.

این یک قانون است. اگر واقعا خواهان فراموش کردن فردی هستید ، باید از تماس گرفتن با او به هر شکل خودداری کنید. و راههای ارتباطی او را با خود نیز مسدود نمایید.

یک جدایی دشوار می تواند فردی را که در رابطه ای صدمه خورده ، به افسردگی مبتلا سازد. و این می تواند باعث ایجاد وسواس در آن فرد، برای تماس گرفتن با شما شود. اگر شما فردی هستید که کنار گذاشته شده اید، در صورت عدم تماس  باطرف مقابلتان که عملا می خواهد شما را از زندگی اش خارج کند  شان و ارزشتان را حفظ کرده اید!

2. اتاق تکـــــــــانی کنانی کنید!

ممکن است انجام چنین کاری به نظرتان خنده دار بیاید ، ولی حقیقت این است که دور انداختن تمام وسایلی که او به شما هدیه داده تفاوت بزرگی ایجاد میکند.! اگر از پایان کامل این رابطه 100% اطمینان دارید تمام چیزهایی را دور بریزید که به نحوی او را به یاد شما می آورند. کار دشواری نیست

3.ســـــــــرِ خود را گرم کنید! ذهن و فکر خود را روی چیزهای دیگری متمرکز کنید و خود را سرگرم نگه دارید. به این شکل دیگر به او فکر نخواهید کرد. حقیقت این است که در هنگام جدایی ازیک فرد،ناخوداگاه فکرتان معطوف او می شود. و شما نباید اجازه دهید که چنین اتفاقی بیافتد. یکی از راههای سرگرم شدن یافتن یک سرگرمی و مشغله ی جدید است. در هنگام مواجهه با چیز جدید ذهنتان معطوف آن می شود و این باعث تقویت عزت نفستان می شود.

4.  با دیگران معــــــاشرت کنید!  از خانه بیرون بزنید و با افراد جدید آشنا شوید. هرگز نیاید کنج خانه بنشینید و عزا بگیرید. به دیدن دوستان خود بروید و اوقات خوشی را با آنها سپری کنید. این کار بهتر از رفتن به مکانهایی است که خاطرات گذشته تان را زنده می کند.

5. نحوه ی به پایان رسیــــــدن رابطه تان را به یاد بیاورید! 

برخی از جدایی ها کاملا غیر منتظره و ناگهانی هستند. پس لازم است که به آن بیاندیشید و روی علت اصلی جدایی تان فکر کنید. اگر طرف مقابلتان به خاطر فرد دیگری ترکتان کرده ، با خود رو راست باشید و سعی نکنید از حقیقت بگریزید. به این شکل در میابید که به چه علت قادر به حفظ آن رابطه نبوده اید و این شما را از اشتباهی دیگر دور نگه می دارد. به این ترتیب در واقع با یک تیر دو نشان می زنید! ما همگی خواه ناخواه در زندگی مان با جدایی هایی مواجه میشویم و عده ای هرگز نمی توانند فرد مورد علاقه شان را فراموش کنند. ولی همیشه به یاد داشته باشید که" خواستن توانستن است". و اگر واقعا خواهان چیزی باشید، هیچ چیز غیر ممکن نیست…!!!

 

مهتاب
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

امارگیر حرفه ای سایت